Rubriky
Kompetitivní hraní

Organized Play kity

Již od první sezóny Shadespire, která vyšla v roce 2017, bylo jako významná část hry zamýšleno pořádání turnajů, v terminologii Games Workshopu nazvané Organized Play. Dokonce zmínku o důrazu na Organized Play lze najít už v úplně prvním reveal traileru hry z března 2017 (samotná hra vyšla až v září).

Aby GW pořádání turnajů a zájem hráčů o turnaje podpořil, začal hned od začátku vydávat takzvané OP kity, které obsahují ceny do turnaje. Organizátor turnaje tak nemusí vymýšlet, jaké ceny hráčům nabídne, je to pro něj připravené od výrobce (tedy samozřejmě pokud se tak rozhodne; nic mu nebrání se rozhodnout jinak a nabídnout ceny vlastní).

Pro hráče je výhoda v turnajích s oficiálními OP kity taková, že obsahují ceny související s hrou samotnou. Primárně se jedná o promo verze různých herních předmětů (karty, žetony, kostky) a navíc glass, neboli „skleněná“ (ve skutečnosti akrylátová) trofej pro vítěze.

Jako důležité bych podotknul, že v odměnách na turnajích se nenachází žádná herní výhoda (pro budoucí hraní). Všechno, co lze na turnajích získat, jsou jen předměty, které již ve hře jsou, pouze mají jinou výtvarnou podobu — promo karty mají jinou ilustraci, žetony jsou namísto kartonových akrylátové a kostky mají jinou barvu. Tedy hlavně neexistuje (herně) karta, kterou by šlo získat jen jako odměnu z turnaje — všechny karty z turnajů mají původní verze v core setech nebo v rozšířeních.

OP kity jsou navíc na ceny „bohaté“, tudíž až na výjimky (skutečně velké turnaje) si většinou odveze něco každý účastník turnaje.

Existují tři „úrovně“ OP kitů:

Local Clash OP kit

S tím se setkáte nejčastěji, jsou to odměny, které GW běžně dodává do obchodů a herních klubů pro pořádání malých lokálních turnajů. Tyto kity vycházejí čtvrtletně (tedy 4× za sezónu) a v současné sezóně obsahují:

 • skleněnou trofej pro vítěze turnaje. V trofeji je laserem vytvořeno logo Warhammer Underworlds a nápis Beastgrave Champion (v první sezóně byl nápis Champion of the Mirrored City 2018, v druhé Champion of the Mirrored City 2019, v třetí sezóně jsme město Shadespire opustili a tak bude do budoucna zřejmě používán název sezóny)
 • jedna extra promo karta (pouze) pro vítěze turnaje
 • 4 sady akrylových žetonů pro první čtyři v turnaji (včetně vítěze); postupně (po čtvrtletích) se jedná o Move/Charge žetony, Wound žetony, Guard žetony.
 • další 2 promo karty pro prvních osm v turnaji (stejná sada dvou karet krát osm hráčů)
 • promo karty bojovníků pro dvě nejnovější warbandy, pro prvních šestnáct hráčů v turnaji
 • další tři promo karty pro třicet dva nejlepších (stejná sada tří karet karet krát třicet dva hráčů)
 • jedna promo karta s ilustrací obsahující Golden Demona jako cena pro nejlépe namalovanou warbandu.

Jak si můžete všimnout, kromě Golden Demon karty jsou všechny ceny kumulativní, tedy vítěz turnaje obdrží i všechny ceny pro nejlepší čtyři, osm, šestnáct a třicet dva a podobně směrem dolů.

Organized Play kit pro druhé čtvrtletí (Q2) třetí sezóny (Beastgrave)

Grand Skirmish OP kit

Grand Skirmish OP kit je novinka třetí sezóny, kdy se GW rozhodl podpořit středně velké turnaje, které ale nejsou běžným turnajem v obchodě nebo herním klubu. Tento OP kit by měl vycházet jen jednou ročně a organizátoři turnaje by měli garantovat, že se turnaje zúčastní alespoň 32 hráčů (jinak na tento kit nemají nárok a mají si objednat Local Clash kit).

Grand Skirmish OP kit obsahuje:

 • skleněnou trofej pro vítěze turnaje. Trofej je asi o polovinu větší než ta pro Local Clash a nese název Grand Skirmish Champion
 • jedna extra promo karta (pouze) pro vítěze turnaje
 • útočné, obranné a magické kostky v unikátní barevné variantě (pro Beastgrave všechny tyto kostky oranžové průhledné); pro první čtyři v turnaji (včetně vítěze)
 • 8 sad akrylových Glory žetonů (sada 25 žetonů) pro osm nejlepších v turnaji.
 • pytlík na kostky s logem Warhammer Underworlds pro nejlepších 16 v turnaji.
 • další tři promo karty pro třicet dva nejlepších (stejná sada tří karet karet krát třicet dva hráčů)
 • jedna promo karta s ilustrací obsahující Golden Demona jako cena pro nejlépe namalovanou warbandu.

Opět, kromě Golden Demon karty jsou všechny ceny kumulativní.

Obsah aktuálního Grand Skirmish OP kitu (scatter tokeny na fotce nepocházejí z OP kitu, ty si pořadatel turnaje přidal vlastní navíc).

Grand Clash OP kit

Grand Clash OP kit je určený pro největší turnaje vůbec, u kterých je pořadatel turnaje schopen zaručit, že se ho bude účastnit alespoň 64 hráčů. Opět vychází jednou ročně a současný obsahuje tyto ceny:

 • skleněnou trofej pro vítěze turnaje. Trofej má stejnou velikost jako u Grand Skirmishe, ale název obsahuje konkrétní Grand Clash, o který se jednalo (např. Champion of Warhammer Fest Grand Clash January 2020)
 • akrylové feature tokeny pro nejlepší čtyři v turnaji
 • akrylové Glory žetony (sada 25 žetonů) pro nejlepších 8 v turnaji
 • kostky a pytlík na kostky s logem Warhammer Underworlds pro nejlepších 16 v turnaji.
 • počítadlo skore pro zápasy best-of-3 na turnaje pro nejlepších 32 v turnaji
 • sada promo karet pro 64 nejlepších v turnaji. Tyto karty mívají společné téma, v první sezóně to byly karty Hold Objective 1 až 5, v druhé sezóně to byly klíče, v současné třetí sezóně to jsou Blessingy.
 • skleněná trofej jako cena pro best painted warbandu. Trofej je stejně velká jako pro vítěze turnaje, ale nese nápis „Best painted warband“

Kromě trofeje za nejlépe namalovanou warbandu jsou opět všechny ceny kumulativní.