Rubriky
Kompetitivní hraní

Grand Clash January 2020

Že to s Wild Huntem projedu hůř než s kostlivcema mě před turnajem ani nenapadlo.

První match bylo možné sledovat v přímém přenosu na Twitchi Warhammer TV, překvapivě patří nakonec k těm lepším. Thorns, v prvni bitvě 10:10 a prohrál jsem na objectivy, kdy jsem stál na dvou a soupeř na třech. V druhé bitvě si už duchové hodili board a tudíž pohodlně zaskorovali Temporary Victory a Supremacy a prohrál jsem.

Druhá match proti Lady Harrows, proti které jsem ještě nikdy nehrál. Ale možná ani to by mi moc nepomohlo, soupeř říkal, že na deck postavený netradičně, velmi defenzivně proti aggro bandám. A proti mě to fungovalo.

Třetí match mirror match, velmi podobné decky a pak je to u aggra o tom, komu to padá a komu ne. Soupeři to padalo, v první hře mu dokonce přišly objectivy v ideálním pořadí a zaskoroval skoro vše.

Čtvrtý match Magore’s Fiends, dvě těsné prohry.

Nic, to vše jen znamená, že zítra je nový začátek, Grand Skirmish, 6 kol best-of-one.

Český tým na Grand Clashi. Zleva Ondra Horstík Novotný, Eldar Alizade, Martin Paleček a moje maličkost.

Nejlepší z českého týmu nakonec Eldar na 72. místě. Ceny se dávaly do 64. místa.

Do Top 16 se dostaly pouze následující warbandy:

  • Profiteers
  • Lady Harrows
  • Thorns
  • Cursebreakers
  • Grymwatch
Moje naděje na zisk trofeje pro nejlépe namalovanou warbandu se rozplynuly. Je zde Volomir a má naprosto úchvatné Cursebreakery (Volomir je několikanásobný vítěz malovací soutěže Golden Demon).
Česká expedice s Davem Sandersem, hlavním game designerem hry Warhammer Underworlds
Druhý den — na červených stolech hraje 16 nejlepších z prvního dne pavouka o vítězství v celém Grand Clashi; na černých stolech mají ostatní hráči samostatný turnaj Grand Skirmish.