Rubriky
Kompetitivní hraní

Prague Open 2020

Prague Open se skutečně vydařílo! Měli jsme 44 hráčů, což bylo jen o málo méně než turnaj v AoS na stejné akci. Na Underworlds přicestovali hráči z Česka, Polska, Německa, Rakouska, Maďarska, Ukrajiny, Francie a také jsme měli jednoho z Ruska a jednoho z Kanady (i když oba nyní žijí v Česku). Tedy skutečně mezinárodní turnaj se solidní účastí!

Formát turnaje byl velmi podobný Grand Clashi, tedy v sobotu se hrála čtyři kola na best-of-three. Po skončení sobotních kol bylo oznámeno 8 hráčů, kteří postoupili do druhého dne, aby si to tam rozdali o celkové vítězství. Mezi top 8 se dostali i dva Češi — Michal Šimoník a Daniel Skýpala.

Výsledky prvního dne, včetně většiny decků.

Druhý den tedy těchto 8 hráčů pokračovalo, s body vyresetovanými na nula (tedy všichni měli stejnou šanci), dvě kola na best-of-three, poté následovalo finále mezi prvním a druhým o celkové vítězství na turnaji.

Vítězem celého Prague Open se stal Etienne Heneman z Francie. Nejlepším českým hráčem v turnaji pak je Daniel Skýpala na pátém místě.

Výsledky cut Top 8.

Zbývající hráči, kteří se nedostali do Top 8, měli možnost zahrát si druhý den v samostatném turnaji, hraném na 4 kola best of one. Vítězem tohoto turnaje se stal Vojtěch Pustovka.

Výsledky tohoto vedlejšího turnaje.

Také se soutěžilo o nejlépe namalovanou warbandu a to hlasováním všech hráčů. Tuto soutěž s velkým náskokem vyhrál Michal Šimoník.

Dle mého názoru se jednalo o skvělý turnaj, reakce hráčů byly pozitivní a já už jen doufám, že příští rok se podaří mít na Prague Open turnaj ve Warhammer Underworlds ještě větší.